سرمایه‌گذاری ۴ و نیم میلیارد دلاری امارات در آفریقا برای انرژی‌های پاک

سلطان الجابر، رییس شرکت دولتی انرژی های تجدیدپذیر مصدر، گفت: ما می‌خواهیم ۴ و نیم میلیارد دلار برای راه‌اندازی یک خط لوله از پروژه‌های انرژی پاک در قاره بسیار مهم آفریقا سرمایه‌گذاری کنیم.
متن خبر

به گزارش کیوسک امارات به نقل از یورونیوز، امارات عربی متحده در جریان اجلاس آب و هوایی که در پایتخت کنیا برگزار می‌شود از طرح خود برای سرمایه‌گذاری در انرژی پاک در آفریقا به ارزش ۴ و نیم میلیارد دلار رونمایی کرد.

سلطان الجابر که ریاست شرکت دولتی انرژی های تجدیدپذیر مصدر، شرکت ملی نفت امارات عربی متحده ADNOC و COP28 را بر عهده دارد، با بیان این مطلب گفت: «ما می‌خواهیم ۴ و نیم میلیارد دلار برای راه‌اندازی یک خط لوله از پروژه‌های انرژی پاک در قاره بسیار مهم آفریقا سرمایه‌گذاری کنیم.» 

سران کشورها، رهبران دولت‌ها و مدیران صنایع در میان هزاران شرکت‌کننده اجلاس نایبرونی هستند؛ جایی که آفریقا تلاش می‌کند جایگاه خود را برای ارتقای انرژی‌های پاک ارتقا دهد.  پس از اجلاس آب و هوای آفریقا، اجلاس COP28 در اواخر سال جاری در دبی برگزار خواهد شد که انتظار می‌رود در آنجا هم برنامه‌های تازه‌ای از سوی کشورها و شرکت‌های مختلف برای آینده انرژی جهان ارائه شود.

جابر که وزیر صنعت و فناوری پیشرفته امارات عربی متحده نیز هست، با اشاره به اهمیت سرمایه‌گذاری در انرژی‌های پاک آفریقا تاکید کرد در صورتی که این قاره شکست بخورد، همه شکست خواهند خورد. 

او همچنین در ادامه افزود: «هدف ما از این سرمایه‌گذاری، توسعه ۱۵ گیگاوات برق پاک تا سال ۲۰۳۰ و تامین دست‌کم ۱۲ میلیارد و ۵۰۰ میلیون دلار اضافی از منابع دولتی و خصوصی است.» 

طبق اعلام آژانس بین‌المللی انرژی‌های تجدیدپذیر، تا سال ۲۰۲۲، ظرفیت تولید انرژی‌های تجدیدپذیر این قاره ۵۶ گیگاوات بوده است. این رویداد سه روزه در نایروبی، که از دوشنبه آغاز شده، به عنوان گردهمایی رهبران آفریقایی برای تعریف یک چشم انداز مشترک برای توسعه سبز در این قاره معرفی شده است. قاره‌ای که در آن بیش از ۱ میلیارد و ۴۰۰ میلیون نفر زندگی می‌کنند. 

کشورهای آفریقایی به دلیل افزایش هزینه‌های بدهی و کمبود منابع مالی دچار مشکل شده‌اند و با وجود وجود منابع طبیعی فراوان، تنها سه درصد از سرمایه گذاری‌های انرژی در سراسر جهان در این قاره انجام می شود.

انتهای پیام

کد خبر: 9179

https://uaekiosk.com/node/9179

میانگین: 5 (1 رای دادن)

افزودن دیدگاه جدید