پاسپورت اماراتی قدرتمندترین پاسپورت جهان در سال ۲۰۲۳

فهرست قدرتمندترین پاسپورت‌های جهان در سال ۲۰۲۳ درحالی اعلام شد که همچنان امارات متحده عربی در جایگاه‌ اول این فهرست به چشم می‌خورد.
متن خبر

به گزارش کیوسک امارات، سایت «پاسپورت ‌ایندکس» وابسته به شرکت بین المللی مالی «آرتون کیپتال» گزارشی را درباره قدرتمندترین پاسپورت‌های جهان در سال ۲۰۲۳ منتشر کرد.

فهرست قدرتمندترین پاسپورت‌های جهان در سال ۲۰۲۳ درحالی اعلام شد که همچنان امارات متحده عربی در جایگاه‌ اول این فهرست به چشم می‌خورد.

بر اساس آخرین به‌روزرسانی سایت «پاسپورت ‌ایندکس» وابسته به شرکت بین المللی مالی «آرتون کیپتال»، پاسپورت اماراتی که از اکتبر سال ۲۰۲۱ میلادی و پس از بحران کرونا در صدر فهرست قدرتمندترین پاسپورت‌های جهان قرار گرفته است، اکنون دارنده آن با امکان سفر به ۷ کشور بیشتر در مقایسه با دومین پاسپورت‌های قوی جهان، می‌تواند به ۱۸۰ کشور (۱۲۱ کشور بدون اخذ ویزا، ۵۹ کشور اخذ اینترنتی ویزا یا دریافت آن در فرودگاه) سفر کند و تنها ۱۸ کشور در جهان باقی مانده است که شهروند اماراتی باید پیش از سفر به آن، ویزا اخذ کنند.

نکته قابل توجه دیگر درباره فهرست جدید حضور کشورهای اروپایی در جایگاه‌های برتر است. درحالی که کشورهای آسیایی برای مدت طولانی بر رتبه‌های اول تا سوم فهرست سلطه داشتند، این‌بار کشورهای آلمان، سوئد، فنلاند، لوکزامبورگ، اسپانیا، فرانسه، ایتالیا، هلند، اتریش، سوئیس و کره جنوبی در جایگاه دوم قرار دارد که دارندگان این پاسپورت‌ها می‌توانند بدون اخذ ویزا به ۱۷۳ کشور جهان سفر کنند.

 در جایگاه‌های بعدی هم کشورهای دانمارک، بلژیک، پرتغال، نروژ، لهستان، ایرلند، امریکا و نیوزلند جای دارند که دارندگان پاسپورت این کشورها می‌توانند بدون اخذ ویزا به ۱۷۲ کشور جهان مسافرت کنند.

به نوشته این سایت، پاسپورت افغانستان ضعیف‌ترین پاسپورت جهان است و شهروند افغان بدون اخذ ویزا تنها به ۳۸ کشور جهان می‌توانند سفر کنند.

پس از افغانستان، سوریه با قابلیت سفر بدون اخذ ویزا به ۳۹ کشور، عراق ۳۹ کشور، پاکستان و سومالی ۴۴ کشور، یمن ۴ کشور، بنگلادش ۴۹ کشور، کره شمالی و فلسطین و لیبی ۵۰ کشور با امکان سفر بدون ویزا به ۵۱ کشور جهان جزء ضعیف‌ترین پاسپورت‌های جهان محسوب می‌شوند.

انتهای پیام

کد خبر: 9180

https://uaekiosk.com/node/9180

میانگین: 5 (1 رای دادن)

افزودن دیدگاه جدید