برگزاری بیست و چهارمین نمایشگاه سیتی اسکیپ در دبی

سیتی اسکیپ
توسعه دهندگان املاک از سراسر جهان، در مرکز تجارت جهانی دبی جمع شدند تا در جریان بیست و چهارمین رویداد «سیتی اسکیپ» آخرین پیشرفت‌های خود را در زمینه ساخت و سازهای نوین در جوامع شهری به نمایش بگذارند.

به گزارش کیوسک امارات، امسال نیز در جریان نمایشگاه سه روزه «سیتی اسکیپ» هزاران سرمایه‌گذار و متخصص املاک گرد هم آمدند تا دربارۀ سرمایه گذاری‌های مشترک و آینده املاک و مستغلات در دبی بحث و گفتگو کنند.

توسعه دهندگان املاک از سراسر جهان، در مرکز تجارت جهانی دبی جمع شدند تا در جریان بیست و چهارمین رویداد «سیتی اسکیپ» آخرین پیشرفت‌های خود را در زمینه ساخت و سازهای نوین در جوامع شهری به نمایش بگذارند.

علاوه بر سرمایه‌گذاران خارجی، برخی از مهمترین فعالان محلی بازار املاک همچون «صبحا رئالیتی» نیز حضور داشتند.

فرانسیس آلفرد، مدیرعامل گروه «صبحا رئالیتی» در جریان این نمایشگاه به معرفی پروژه‌های جدید این شرکت پرداخت و گفت: «یکی از پروژه‌های جدید ما Heartland 2 نام دارد که یک پروژه فوق‌العاده است. پنجاه درصد از این پروژه را چشم اندازهای زیبا دربر می‌گیرد که خبر مهمی است. ما یک پروژه دیگر هم داریم که Sobha1 نام دارد و در زمینی به مساحت تقریباً ۳۵ هکتار اجرا و در چهارچوب آن ۲۶۰۰ خانه ساخته می‌شود. بودجه اجرای این دو پروژه ۲۴ میلیارد درهم است و امروز هر دوی آنها را وارد بازار می‌کنیم. در اینجا افرادی از ۲۰۰ ملیت مختلف در کنار یکدیگر کار و زندگی می‌کنند. این شهر همه چیز را برای هر نوع سرمایه‌گذاری از هر نقطه‌ای از جهان دارد. به همین دلیل هم عملکرد بازار خیلی خوب است.»

در اینجا توسعه‌ دهندگان بین‌المللی زیادی از جمله سرمایه‌گذارانی از بالی، بریتانیا، اردن، آلمان و ترکیه حضور دارند و این رویداد در حالی برگزار می‌شود که بازار املاک دبی با وجود افزایش قیمت نفت، به جذب سرمایه گذاران ادامه می‌دهد.

الکساندر ادواردز، مدیر نمایشگاه می‌گوید: «به نظر من بازار املاک دبی اکنون در رونق مطلق است. چهار روز پیش، اداره املاک دبی اعلام کرد که تنها در یک روز ۲ میلیارد درهم معاملات ملکی انجام شده که باورنکردنی است. فکر می‌کنم خیلی‌ها به دبی به عنوان مکانی امن و دارای فرصت‌های سرمایه‌گذاری عالی نگاه می‌کنند و به همین دلیل پول‌هایشان را به اینجا می‌آورند و امیدوارند به یک بازدهی عالی در سرمایه گذاری‌ها برسند.»

در سه ماهه سوم سال جاری میلادی، ارزش فروش املاک در دبی به نزدیک ۱۹ میلیارد یورو رسید و شاهد بالاترین عملکرد در ۱۲ سال گذشته بود. این رونق بالا بر رویداد «سیتی اسکیپ» هم تاثیر خوبی داشته است.

فرانسیس آلفرد، مدیرعامل گروه «صبحا رئالیتی» می گوید: «این نمایشگاه یک فرصت عالی برای هر توسعه دهنده است تا بتواند بهترین پروژه‌های خود را به نمایش بگذارد. می‌توان رویداد امسال را ویژه‌تر دانست زیرا رونق خوبی در بازار دیده می‌شود و سرمایه گذاران می‌خواهند همه چیز را در یک موقعیت واقعی ببینند. هر سال در «سیتی اسکیپ» چند پروژه جدید معرفی می‌شود و مردم مشتاقانه منتظر دیدن مناظر شهری جدید هستند.»

علاوه بر قیمت نفت، سیاست‌های آینده‌نگرانۀ دولت، قوانین جدید ویزا و روند رو به افزایش جمعیت، به فروش ملک در امارات رونق قابل توجهی داده است.

شرکت توسعه‌دهنده املاک «عزیزی» مستقر در دبی، حدود ۱۰۰ پروژه را در دست اجرا دارد که تا سال آینده تحویل خواهد داد و بیش از ۱۰ هزار پروژه به ارزش چندین میلیارد یورو نیز در مرحله برنامه‌ریزی دارد. 

فرهاد عزیزی، مدیرعامل این شرکت دربارۀ اهمیت نمایشگاه «سیتی اسکیپ» برای صنعت توسعه املاک دبی می‌گوید: «ما از زمان تاسیس شرکتمان در این نمایشگاه حضور داریم. این فرصت به همه، چه مشتری باشد و چه سرمایه‌گذار یا پیمانکار، کمک می‌کند تا به اینجا بیایند و اطلاعات کسب کنند. کارگزاران می‌خواهند دربارۀ بازار املاک و مستغلات دبی بدانند و اینجا جای خوبی برای این کار است.»

او دربارۀ چگونگی دوام آوردن در بازار مسکن اشباع شده‌ای مانند دبی نیز می‌گوید: «این یک بازار رقابتی است و اینجا در صنعت املاک، اتفاقات زیادی می‌افتد. اینجا توسعه‌دهندگان بزرگی هستند که توانایی بسیار بالایی برای خانه‌سازی دارند. بنابراین ما در صورتی می‌توانیم در این بازار حضور داشته باشیم و شانه به شانه آنها کار کنیم که کارها را درست انجام دهیم. شما باید مکان مناسبی در اختیار داشته باشید، املاک را به موقع و با کیفیت خوب تحویل دهید و مطابق با تقاضاها خانه‌سازی کنید.»

فرهاد عزیزی همچنین دربارۀ دو پروژه بزرگی توضیح می‌دهد که برای اولین بار شرکتش در جریان این نمایشگاه از آنها رونمایی می‌کند و می‌گوید: «دو پروژه ویژه وجود دارد که یکی از آنها دومین ساختمان بلند امارات خواهد بود که پنجمین یا ششمین سختمان بلند جهان نیز هست. این پروژه، بسیار منحصر به فرد است و ما در مورد آن بسیار هیجان‌زده هستیم زیرا برای اجرای آن به سطح مهندسی کاملا متفاوتی نیاز هست. پروژه دوم هم، مجموعه بزرگی از خانه سازی‌های شهری و ویلاها است که بسیار بزرگتر از پروژه Riviera است.»

او دربارۀ اهمیت توجه به استانداردهای «پایداری زیست محیطی» در کسب و کارشان نیز می‌گوید: «مقامات دبی، مقررات زیادی را دربارۀ نحوه ساخت و ساز وضع کرده‌اند و هر توسعه‌دهنده و پیمانکاری نیز باید از این مقررات پیروی کند و ساخت و سازها اکنون بیش از هر زمانی با محیط زیست سازگارند. ما از این استانداردها پیروی می‌کنیم و مقامات سال به سال این استانداردها را افزایش می‌دهند که البته باعث می‌شود محصول نهایی کمی گران شود. با این وجود از انجام این کار خوشحالیم.»

او همچنین می‌افزاید: «علاوه بر رعایت این مقررات، کل تیم مهندسی ما نیز در تلاش است تا خانه‌های ساخته شده را حتی بیشتر از این استانداردها، به مکان‌هایی دوستدار محیط زیست تبدیل کنند. بنابراین ما روی موضوعاتی همچون ماندگاری طولانی‌تر و سازگاری با محیط‌زیست تمرکز زیادی داریم. وقتی مشتریان این امتیازات را می‌بینند، واقعاً استقبال می کنند و قدردان هستند.»

انتهای پیام


Source URL: https://www.uaekiosk.com/news/9139/24th-cityscape-exhibition-held-dubai