تبلیغ اعطای زمین مجانی به کارخانه داران ایرانی در امارات، فاقد واقعیت میدانی است

کنسول اقتصادی جمهوری اسلامی ایران در دبی، می‌گوید: اعلام و تبلیغ این موضوع که امارات در حال اعطای زمین مجانی برای کارخانه داران بوده و تا ۹۰ درصد تسهیلات لازم را در این خصوص ارائه می دهد، فاقد واقعیت میدانی است و باعث می شود تا برخی مافیای کلاهبرداری در این کشور، از این پوشش برای انتقال سرمایه ایرانیان به امارات استفاده نموده و در نهایت، منافع و دارایی های موجود کارخانه داران و صاحبان سرمایه و حرفه را نیز از آنها گرفته و خسارت مالی و حسرت گذشته را برای آنها بر جای گذارند.
متن خبر

به گزارش کیوسک امارات، محسن مجرد، کنسول اقتصادی جمهوری اسلامی ایران در دبی، پیرو برخی اظهار نظرهای اخیر از واقعیتهای فضای کسب و کار در امارات سخن می گوید.

وی می‌گوید: امارات عربی متحده، به دلیل دارا بودن نزدیک به ۹ میلیون تبعه خارجی، عملا تلاش نموده با تبلیغات گسترده در فضای رسانه ای و مجازی، نسبت به جذب سرمایه های خارجی و به گردش درآمدن چرخ اقتصاد خود همت گذارد.

وی افزود: در این میان، دارا بودن زیرساخت‌های مناسب در بحث ترانزیت کالا و عرضه خدمات باعث شده تا توسعه ظرفیتهای کار و کارآفرینی برای این کشور در اولویت باشد. از سویی دیگر، موقعیت اقلیمی خشک و صحرایی امارات، به عنوان عامل بازدارنده‌ای بوده که جذابیت خاصی برای سرمایه‌گذاران و صاحبان حرفه و دانش در خارج ایجاد نمی کند که بخواهند در این کشور وارد شده و در آن روزگار سپری کرده و سرمایه خود را به گردش درآورند.

کنسول اقتصادی جمهوری اسلامی ایران در دبی تاکید ارد: بر این اساس، کشور امارات به اجبار، ناگزیر است که فرصتهایی را برای افزایش جذب سرمایه خارجی در دستور کار قرار دهد. از جمله‌ این فرصت های سرمایه‌گذاری، اختصاص مناطق خاص برای تجارت و بازرگانی و ایجاد شهرک های صنعتی است که در برنامه چشم‌ انداز ۵۰ ساله امارات (۲۰۷۱-۲۰۲۱) بر آن تاکید شده است.

وی افزود: از جمله شرایط تخصیص زمین برای اتباع خارجی در این مناطق، مشارکت انها در سرمایه‌گذاری طرح های توسعه ایجاد شهرک‌های صنعتی است که در قبال این مشارکت، کشور امارات نسبت به اعطای اقامت و همچنین افتتاح حساب بانکی در این کشور برای اتباع خارجی اقدام می نماید. اما نکته کلیدی در ارائه این تسهیلات آن است که بعد از افتتاح حساب برای اتباع خارجی، حساب مذکور باید از تراکنش بالایی برخوردار باشد.

وی گفت: بنابراین حساب‌هایی که در رصد سه ماهه بانک‌مرکزی امارات، تراکنش قابل‌ قبولی نداشته باشند، بتدریج بسته شده و سرمایه‌گذاری انجام شده توسط اتباع خارجی در کشور امارات، بلوکه شده و قابل استرداد نمی باشد.

مجرد خاطرنشان کرد: بنابراین اعلام و تبلیغ این موضوع که امارات در حال اعطای زمین مجانی برای کارخانه داران بوده و تا ۹۰ درصد تسهیلات لازم را در این خصوص ارائه می دهد، نیز فاقد واقعیت میدانی است و باعث می شود تا برخی مافیای کلاهبرداری در این کشور، از این پوشش برای انتقال سرمایه ایرانیان به امارات استفاده نموده و در نهایت، منافع و دارایی های موجود کارخانه داران و صاحبان سرمایه و حرفه را نیز از آنها گرفته و خسارت مالی و حسرت گذشته را برای آنها بر جای گذارند که نیاز است دقت و مراقبت لازم در این خصوص از سوی اصحاب مشاغل و صاحبان سرمایه انجام شده و هرگونه اقدام به سرمایه‌گذاری در این کشور همراه با شناخت از ضوابط و مقررات اقتصادی و تجاری این کشور صورت پذیرد.

انتهای پیام

کد خبر: 8993

https://uaekiosk.com/node/8993

میانگین: 5 (2 votes)

افزودن دیدگاه جدید