پایان مرحله آزمایش اولین سامانه تاکسی بدون راننده در ابوظبی

اولین سامانه تاکسی بدون راننده در امارات متحده عربی موسوم به "تی‌ایکس‌اِی‌آی" TXAI، مرحله آزمایش اولیه خود را با خدمات رسانی به بیش از ۲۷۳۰ مسافر، به پایان رساند.
متن خبر

به گزارش کیوسک امارات به نقل از نشنال نیوز، شرکت بیانات که زیرمجموعه گروه 42 می‌باشد و در زمینه اطلاعات مکانی، تجزیه و تحلیل داده ها و هوش مصنوعی فعالیت می‌کنداعلام کرد که آزمایشات کلی این تاکسی‌ها در جزیره یاس ابوظبی از 23 نوامبر تا 27 دسامبر 2021 انجام شد.

مدیر اجرایی شرکت بیانات گفت: ما متعهد به ادامه همکاری نزدیک با مقامات امارات متحده عربی برای ایجاد سیستم‌های حمل‌ونقل نوآورانه با سرمایه‌گذاری استراتژیک در سراسر زنجیره ارزش تحرک هوشمند هستیم.

بر اساس این گزارش، بیانات در حال حاضر با شرکای خود و مقامات امارات متحده عربی برای راه اندازی مرحله دوم برنامه TXAI همکاری نزدیکی دارد.

این مرحله قرار است تا اواسط سال 2022 راه اندازی شود و شامل 10 تاکسی بدون راننده در نقاط مختلف ابوظبی خواهد بود.

این ناوگان کاملاً از خودروهای الکتریکی و هیبریدی تشکیل شده است. جزئیات بیشتر در مورد این سامانه تاکسی را می توان در اپلیکیشن آن پیدا کرد. اپلیکیشن TXAI را می توان از طریق اپل استور و گوگل پلی دانلود کرد.

اداره شهرداری‌ها و حمل‌ونقل ابوظبی و شرکت بیانات در ماه مارس سال گذشته برای توسعه وسایل نقلیه بدون راننده با یکدیگر متحد شدند.

این شرکت همچنین برای اجرای این طرح آزمایشی که اولین بار در نوامبر سال گذشته در اجلاس شهر هوشمند ابوظبی اعلام شد، با مرکز حمل و نقل یکپارچه و مدیریت دارایی امارات Miral همکاری نزدیک داشت.

بیانات اعلام کرده است که بیش از 16600 کیلومتر رانندگی خودکار در مرحله یک آزمایشی صورت گرفته است.

انتهای پیام

کد خبر: 8972

https://uaekiosk.com/node/8972

میانگین: 5 (2 votes)

افزودن دیدگاه جدید